Hlavná stranka
Ubytovanie, vybavenie
Kysuce - Veľká Rača
Cenník ubytovania
Rezervácia ubytovania
Kontaktujte nás
Región Kysuce - turistické zaujímavosti
Obec Oščadnica
SNOW PARADISE
Turistika na Kysuchiach
    
 

Rodinné Apartmány LIMBA Vám ponúkajú kvalitné ubytovanie priamo v srdci Kysuckých Beskýd, v príjemnom prostredí obce Oščadnica. Apartmány sa nachádzajú blízko známeho lyžiarskeho strediska SNOW PARADISE VEĽKÁ RAČA.

Apartmány LIMBA sú skvelou voľbou pre dovolenku v každom ročnom období a pre tých, ktorí chcú mať všetko  nablízku a samozrejme byť blízko k prírode. V prostredí naších apartmánov sa budete cítiť dobre a zabudnete na svoje starosti.

 
Kysuce - Veľká Rača
Oščadnica - Veľká Rača

SNOW PARADISE – lyžiarske TOP stredisko na Slovensku, raj pre lyžiarov.  Bežecké trasy, požičovňa snežných skútrov, atrakcie na snehu, večerné lyžovanie.
SUN PARADISE –
areál adrenalínových športov,  Kalvária, kostol, Kysucká galéria, Oščadnický majáles, Oščadnický mariáš,  Oščadnická heligónka,  Deň svätého Huberta- sviatok  poľovníkov, Výstup na Veľkú Raču, turistické, cyklistické trasy.

Kompletné informácie o stredisku nájdete na www.velkaraca.sk

ŠPORTCENTRUM – lyžiarske stredisko v strede obce s večerným lyžovaním, ideálne pre začiatočníkov a slabších lyžiarov, najmä pre rodiny s malými deťmi. Parkovisko priamo pri vleku.

Kompletné informácie o stredisku nájdete na www.sportcentrum.gajuz.sk

Región Kysuce má unikátnu polohu tým, že hraničí s Českou a Poľskou republikou. Za veľmi krátky čas môžete navštíviť zaujímave miesta v blízkom okolí.

Tu je pár typov na celodenné výlety:
Rajecké Teplice:
Sample Image
viac informácií na www.rajeckapohoda.sk
Aqua park Bešeňová:
Sample Image
Viac informácií na: www.besenova.com
Terchová:
Sample Image
Viac informácií na www.terchovavratna.sk 
Ski-areál Mosty u Jablunkova:
Sample Image
Viac informácií o stredisku na: www.skimosty.cz
Múzeum Kysuckej dediny- skanzen Vychylovka:
Sample Image
HLÚŽ - Historická lesná úzkokoľajná železnica
je významnou technickou pamiatkou, nakoľko je to úzkokoľajná lesná železnička s úvraťovým systémom, ktorá kedysi spájala Kysuce s Oravou. Úvraťový systém sa používal na prekonanie veľkého prevýšenia na krátkom úseku pomocou striedania tlačenia a ťahania lokomotívou. V roku 1991 bola vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku SR. Múzejná železnica zachovaná časť bývalej Kysucko-oravskej železnice, prechádza cez areál Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke. Vlaky premávajú denne okrem pondelka, na jazdu musí byť minimálne 10 ľudí.
Pútnicke miesto Živčáková: 
 Sample Image
Pútnické miesto - Hora Živčák: miesto, kde sa vraj pred viac ako polstoročím (1958) zjavila Panna Mária. V blízkosti zjavenia sa nachádzajú „liečivé“ pramene. Na mieste zjavenia sa nachádza kaplnka Panny Márie Kráľovnej pokoja, kde sa počas roka konajú púte a bohoslužby. Hlavné púte v roku 2004 sa konajú o 12.00 a to Jarná 6. 6. vo Sviatok Najsvätejšej Trojice a Jesenná na Výročie posvätenia kaplnky 17. 10.. Kaplnka zpadá pod farský úrad v obci Korňa.